Tecmate Optimate 4 CANBus 12V + 0.8A automatická nabíječka TM-246 balení obsahuje propojovací kabel s konektorem do zásuvky BMW SAE-79

Vyhledávání

 
TOP produkt
Kód: TM-246
Značka: TecMate
Stránky výrobce: www.tecmate.com
Dostupnost: 2 - 4 dny
Cena: 1 750 Kč
bez DPH: 1 446 Kč
ks
Popis
Popis
Parametry
Parametry
Hodnocení (2)
Hodnocení (2)
Komentáře (0)
Komentáře (0)
Soubory ke stažení (2)
Soubory ke stažení (2)

 

Nabíječka motobaterií OptiMate 4 DUAL

Nabíječka OptiMate 4 DUAL edice je vybavena (je součástí balení) DIN 12V zástrčkou viz. foto kterou můžete nabíjet svůj motocykl 

Příslušenství v balení: SAE-71 - Kleštičky SAE-79 - DIN konektor (samec)

(který je vybaven systémem CAN-bus) přímo přes palubní zásuvku bez
předchozího zapnutí klíčku

Optimate 4 má 5-ti stupňový nabíjecí zdroj navržený pro všechny moderní baterie 12V a kapacitě od 2 do 50 Ah.

Lze nabíjet baterie až do kapacity 75 Ah jedná se ale o dlouhodobé udržbové velmi pomalé nabíjení , čas nabíjení není omezen

 

Je navržena s cílem umožnit připojení k originální zásuvce 12V na motocyklech BMW vybavených systémem CAN-bus. Nicméně v druhém přepnutelném standartním modu dokáže nabíjet jakýkoliv jiný motocykl či automobil.

 

Obecné vysvětlení : CAN-bus znamená Controller Area Network, v podstatě jde o formu multiplexu kde "bus" sestává z jednoho kabelu ke kterému je připojeno mnoho řídících jednotek. Hlavním důvodem použití tohoto kabelového rozvodu je drastické zredukování počtu elektrických kabelů ve standardním kabelovém svazku a zároveň přidání funkcí, které nejsou k dispozici u standardního kabelového svazku.

 

Od roku 2004, kdy BMW představilo motor Boxer 1200, se systém CAN-bus postupně rozšířil na celou motocyklovou řadu BMW. Z hlediska nabíjení současnou nabíječkou OptiMate 4 přináší tento systém nechtěný efekt znemožnění dlouhodobého údržbového nabíjení po dobu odstavení motocyklu. Tento efekt je nepochybně zásadní pro dobrou funkci různorodých spotřebičů motocyklu během odstavení a to nemluvě o udržování dobré kondice akumulátoru.

 

Systém CAN-bus se chová následovně: Jakmile byl jednou akumulátor nabit a nabíjecí proud klesl na úroveň údržby, stane se nabíječka "neviditelná" vedoucí systém CAN-bus k zavření přístupu k akumulátoru. připojení (TM 71 - D*03) dodávaného jako standardní příslušenství ke všem našim nabíječkám - tímto přímým připojením se obešel systém CAN-bus.

 

Pro majitele motocyklu BMW se systémem CAN-bus doporučujeme dokoupit : zástrčku SAE-72 pak nemusejí rozebírat motocykl pro přístup k baterii při nabíjení stačí tuto zástrčku zasunout do originální BMW zástrčky

 

 

 

 

OptiMate 4 DUAL používající << DUÁLNÍ PROGRAM>> umožňuje v režimu CAN-bus připojení skrze zásuvku 12V, která je standardní výbavou motocyklů BMW. Funkce OptiMate 4 DUAL Oba režimy nabíjení: v obou režimech nabíjení jak standardním tak duálním proběhne automatický test napětí před nabíjením. To umožní majiteli zjistit úroveň nabití akumulátoru a odhadnout nutný čas pro nabití nebo případně rozhodnout zda je nabíjení vůbec nutné. Stav nabití bude zobrazen po několik sekund před spuštěním nabíjení.
Normální režim nabíjení : je přednastavený výrobcem a je identický s nabíječkou OptiMate 4.

 

CAN-bus režim : tento režim musí být zvolen majitelem - viz detaily níže. V tomto režimu jsou generovány impulsy z důvodu udržení aktivní funkce nabíjení v systému CAN-bus. V režimu CAN-bus je limitováno maximální napětí na úrovni 16V z tohoto důvodu není funkce "Turbo" oživení aktivní. Nicméně pokud je to zapotřebí, můžete nabíječku přímo připojit k akumulátoru (pomocí nabíjecích svorek případně propojením TM 71 - D*03), zvolit normální režim nabíjení a nechat proběhnout plný cyklus oživení (desulfatace).
Poznámka :
- Pokud majitel motocyklu nevybaveného systémem CAN-bus zvolí omylem režim CAN-bus, nepoškodí to v žádném případě kabelový svazek motocyklu.
- Pokud má akumulátor stádium sulfatace : připojte nabíječku přímo k akumulátoru (pomocí nabíjecích svorek případně propojením TM 71 - D*03) a zvolte normální režim nabíjení Jak měnit programy nabíjení Jak bylo zmíněno výše, OptiMate 4 DUAL bude dodáván s přednastaveným režimem normálního nabíjení. Přepínání režimu nabíjení je velice jednoduché :
1) Pokud je OptiMate 4 DUAL připojen do sítě tak jej odpojte
2) Při odpojeném OptiMate 4 DUAL od zdroje spojte dohromady červenou a černou svěrku nabíjení.
3) Připojte OptiMate 4 DUAL do sítě 4) 8 z 10 LED na informačním panelu nabíječky bude blikat, nejdříve pomalu a poté rychle. Nakonec dvě spodní LED budou krátce problikávat každé 3 sekundy. Program CAN-bus je nyní aktivován a zůstane přednastavený.
5) Odpojte svěrky nabíjení od nabíječky a připojte zástrčku SAE-72 (lze dokoupit zvášt) , kterou propojíte originální zásuvku 12V na motocyklu BMW - není třeba otáčet klíč zapalování! Zbytek je automatický.
6) Pro změnu na normální režim je postup stejný.

 

 

Poznámka :

* Pokud majitel motocyklu nevybaveného systémem CAN-bus zvolí omylem režim CAN-bus, nepoškodí to v žádném případě kabelový svazek motocyklu.
* Pokud má akumulátor stádium sulfatace : připojte nabíječku přímo k akumulátoru (pomocí nabíjecích svorek případně propojením TM 71 - D*03) a zvolte normální režim nabíjení

 

 

Optimate 4 DUAL 12V-0,8A automatická nabíječka.

 

Nabíječka Optimate 4 DUAL je výrobcem vylepšená Optimate 4. Vylepšený model je navržený pro propojení na všechny originální zásuvky 12V BMW modelů včetně těch, které jsou vybaveny systémem CAN-bus (sběrnice CAN). Nová verze "DUAL PROGRAM" umožňuje v módu CAN-bus propojení přes zásuvku BMW 12V a zbavuje tak uživatele nutnosti vůbec něco montovat. Není ani nutné jako u všech konkurenčních nabíječů aktivovat zapalování.
Tato profesionální nabíječka není určena jen pro servisy, ale i pro běžného uživatele, který si potrpí na prvotřídní kvalitu a pohodlí. Optimate 4 DUAL dokáže nejen baterii nabít, ale i oživit hluboko vybité akumulátory, otestovat stav baterie a udržovat ji trvale v nabitém stavu. Optimate 4 DUAL může být trvale připojen k akumulátoru.
Pravidelným nabíjením minimalizujete poškození Vašeho akumulátoru sulfatací, hlavně v zimním období, kdy není baterie v provozu.

- vybavena systémem CAN-bus pro BMW motocykly
- nabíjení bez aktivace zapalování
- ochrana proti zkratu a přepólování
- LED signalizace
- profesionální provedení
- udržovací režim

 

Optimate 4 má 5-ti stupňový nabíjecí zdroj navržený pro všechny moderní baterie 12V a kapacitě od 2 do 54 Ah.


Tato nabíječka je vhodná pro všechny typy nabíjecích elektrolytických baterií:

* údržbové s plnícími zátkami
* bezúdržbové MF,
* s regulačním ventilem (VRLA)
* gelové


Přednosti:

* Diagnostika, oživení (pokud byla Vaše baterie hluboce vybita nebo se projevila sulfatace), nabíjení, kontrola a automatická údržba baterie po dlouhé měsíce
* Všichni přední výrobci baterií doporučují udržovat baterie plně nabité po dobu, kdy nejsou používány. Optimate 4 je maximálně bezpečný pro několika měsíční připojení k baterii a její udržování v optimálním stavu a to i v případě, že je stále připojená ve vozidle.
* Důkladně propočtený nabíjecí algoritmus zabraňuje riziku přebití.
* Elektronická ochrana před chybou. Svítivá dioda indikuje špatné připojení.
* Není použito vypínače ani pojistky. Vypnutí proběhne automaticky pokud je přerušeno připojení.
* Varuje pokud připojený spotřebič (jako je alarm) odebírá nadměrný proud


Návod k použití: připojte Optimate 4 k baterii a 5-ti stupňový program zajistí ostatní.


Popis 5-ti stupňového programu:


1. Kontrola baterie a její oživení - Proběhne test baterie pro případ hlubokého vybití nebo sulfatace. Pokud je to nutné OptiMate 4 automaticky spustí speciální režim vysokonapěťového oživování (22V) s velice nízkým nemněným proudem, umožňujícím do 2 hodin stabilizovat hluboce vybité baterie s napětím kolem 2V.


2. Hlavní stupeň nabíjení - Nabíjí se konstantním proudem 0,8A do okamžiku, kdy je baterie schopna otáčet motorem.


3. Stupeň ověřování - 30-ti minutové cykly nabíjení a ověřování garantují, že i maximálně využívané baterie se dostanou do stádia plného nabití. Pokud by to bylo nutné systém by se automaticky vrátil ke stupni hlavního nabíjení. Tyto stupně 2 a 3 se opakují tak dlouho jak bude zapotřebí k dosažení plného nabití baterie.


4. Test retence napětí - Během 30 minut pausy v nabíjení, probíhá monitorování napětí baterie a vyhodnocení zda je baterie schopna udržet adekvátní stupeň nabití. Zelená kontrolka indikuje, že baterie prošla testem a je schopna provozu zatímco červená kontrolka indikuje, že baterie neprošla testem a není schopna udržet napětí nad úrovní 12V. (Plně nabitý, nepoškozený olověný akumulátor by si měl udržet napětí nejméně 12,5v bez podpory nabíjecího zdroje)


5. Údržbový / udržovací stupeň - Bez ohledu na výsledek předchozího testu napětí je použito napětí 13,6V a proud do 200mA pro podporu alarmu ve vozidle a ostatní malé odběry. Test retence napětí (stupeň 4) se opakuje každých 30 minut a střídá se s stupněm 5 tak dlouho dokud je Optimate 4 připojen k baterii.

Obsah balení: Optimate 4 je dodáván se zaměnitelnými kabely propojení, jeden se svorkami a jeden s ochranou pojistkou a naletovanými očky pro permanentní připojení k baterii instalované ve vozidle pro snadné připojení nabíjecího zdroje pokud je to nutné. Dále obsahuje nástěnný držák.

Volitelné doplňky: závěsný držák, výměnné propojení se svěrkami a propojení s ochrannou pojistkou a naletovanými očky, propojení do cigaretové zásuvky nebo propojení do zásuvky DIN 12V a prodlužovací 2m kabel.

 

Záruka 3 roky.

 

Doporučujeme

Přechodka redukce SAE-TM TECMATE SAE-...
Přechodka redukce SAE-TM TECMATE SAE-...
Přechodka redukce SAE-TM TECMATE SAE-77 (SAE-7) Adaptér ze starého TM a nový ...
1 000 Kč
Dodací lhůta:
6 - 7 dní

Parametry produktu

Tento produkt nemá žádné parametry.

Hodnocení produktu

Martin Blažek
17.1.2016
Doporučuji všem, kdo chce mít kvalitní a spolehlivou nabíječku pro svoji motorku.
Milan Pop
3.12.2014

Komentáře k produktu

Tento produkt zatím nikdo nekomentoval.

Přidat komentář

Soubory ke stažení

PDF Návod Tecmate Optimate4 CANBus
PDF technický list english Tecmate Optimate 4 CANBus 12V + 0.8A automatická nabíječka BMW TM-246
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops

Zákaznické reference

johil

mohu jenom doporučit
+ přehlednost a většina dílu skladem

Pišta

Najlepšia cena za požadovaný tovar. Ochota,ústretovosť a profesionalita obchodu ma veľmi potešila. A rýchle dodanie je veľkým plus. Obchod určite odporučím.
+ Ochota Rýchle dodanie Najlepšia cena

motozh

profesionalni pristup
+ velky sortiment

Matesidlo

Všechno v pořádku a doporučuji
+ Velký sortiment výrobků

maxino

Vše v pořadku, zboži dorazilo o den později ale jako vždy kvuli neschopnosti české pošty:)